İçeriğe geç

Pole Kombo: Apprentice'den Handstand drop ve kalkışı

Gökçe Hoca'mızın yaratıp anlattığı bu kombo orta ve ileri seviye geçiş ve hareketleri içeriyor. Pole'umuz statik (yani dönmeyen ayarda). Split ... Daha fazla göster
Pole Kombo - Apprentice to Handstand
  • Tanım
  • Müfredat

Gökçe Hoca’mızın yaratıp anlattığı bu kombo orta ve ileri seviye geçiş ve hareketleri içeriyor. Pole’umuz statik (yani dönmeyen ayarda). Split grip tuck tutuşunda çeşitli legwork‘ler yaptıktan sora apprentice‘ten geçerek kendimizi aşağı indirip handstand’de poz veriyoruz. Sonra dinamik bir drop ile yere inip çeşitli diz takmalar ve dönmelerle yer değiştirip body roll kalkışı yapıyoruz.

Kombo neye benziyor görmek için müfredatımızdaki ilk ders olan “Pole Kombo” başlığına tıklayabilirsin. Bedenini dinlemeyi ve iki taraftan da eşit çalışmayı unutma.

Dikkat : Pole Kombo demek, Pole hareketleri kombinasyonu demek. Yani öğrenilen hareketleri ard arda koyup birbirine bağlamak anlamına geliyor. Pole Kombo başlıklı eğitim videolarımızda, kullandığımız hareketlerin tekniğini oturup teker teker anlatmıyoruz. Hareketleri bildiğinizi varsayıyor ve birbirine nasıl bağlayacağımız üzerinde duruyoruz. Daha önce görmediğin bir harekete rastlarsan, Pole Dans Teknik kurslarımızda o hareketi bulup öğrenebilirsin.