#exploration #creativemovement #selfcare #bodypositive #honesty #expression

Hakkımızda

Yıllardır pole ve eğitmenlik yapan iki kardeş olarak stüdyomuzu 2019 yılında küllerimizden tekrar doğarak kurduk. Öncelikli amacımız herkesin kendisini özgür ve güvende hissedebildiği bir öğrenim ve sosyalleşme alanı oluşturmak ve pole dans ve benzeri pratiklerin bizde yarattığı olumlu etkileri başkalarıyla paylaşabilmek. 

Bize göre pole yapmanın bin bir türlü yolu var. Her beden pole yapabilir. Aynı şekilde yapamayabilir, bu da işin güzelliğidir. Bu nedenle grup derslerinde bile kişiye ve amaca özel geri bildirimler ve öneriler veriyoruz. 


Kurucular

Gökçe Sevinç Gürmen
(Joy G. Wild)

Değişik hareket tarzı, araştırmacı kişiliği ve kazandığı ödülleri ile Pole Dünyasının en tanınan ve sevilen isimlerinden biri olan Sevinç Gürmen Hall (Joy G. Wild) aynı zamanda da Türkiye’nin ilk Pole stüdyosu WOW CLASSES‘ın kurucu ortaklarından biridir.

Dans hayatına 5 yaşında bale ile başlayıp, modern dans, jazz dans, hip hop, latin ve experimental tarzlarında kendini ilerletti, toplamda 27 senedir dans ediyor. Profesyonel performansçı hayatına 16 yaşında başlayan Sevinç, hem Türkiye’de hem de yurt dışında sayısız gösterilerde dans etti.

2010 yılında sirk sanatları ile tanışıp 2011’de Pole Dans’a başladı. Bu yeni ilgisi onu dünyanın bir çok yerinde kendini geliştirmeye ve endüstrinin en iyilerinden eğitim almaya yöneltti. 2014 ve 2015’te katıldığı 2 uluslararası Pole yarışmasında birincilik ödülünü kazanmasının yanı sıra, jüri özel ödülü ve ‘Best Tricks’ ödülünü de aldı. Stüdyosunda çalışan bütün eğitmenleri yetiştirmesi yetmiyormuş gibi, yurt dışındaki stüdyo eğitmenlerinin de kendini geliştirmesine yardımcı oluyor.

Anatomi, hareket bilimi ve biomekanik konularındaki araştırmaları yakından takip ediyor. 2016 yılında Parkour eğitmenlik sertifikası, 2017 yılında ise FRC mobilite eğitimini tamamlayıp ‘Mobility Specialist’ ünvanını almaya hak kazandı.

Sertifikalarını almaya hak kazandığı eğitimler arasında; IPSF/ Pole Level 1, Pole Passion/ Beginner & Intermediate Pole, Pole Passion/ Advanced Pole, Apex Training/ Parkour Level 1 ve Functional Anatomy Seminars by Dr. Andreo Spina/ FRC Mobility Coach var.

Selen Gürmen Sanders

Dans hayatına 15 yaşında başlayan Selen, bir yıllık bir Jazz dans eğitiminden sonra Hiphop ile ilgilenmeye başladı. 2008 yılında TDSF’nin düzenlediği dans yarışmasında Freestyle kategorisinde solo birincisi oldu ve grup kategorisinde de ikinciliğe yerleşti. Yerli ve yabancı bir çok farklı eğitmenden Hiphop, House, Popping, Vogue ve Dancehall workshopları aldı. Ayrıca Salsa, Bachata ve Tango gibi eşli yapılan danslarda da kendisini geliştirdi.

2014 yılında WOW Classes stüdyosunda Pole yapmaya başladı. Kısa zamanda Joy G. Wild’ın vermiş olduğu Teacher Training kursunu başarıyla bitirerek orada eğitmen oldu. Daha sonra Pole Passion Beginner ve Intermediate seviyesinin eğitmenlik sertifikalarını aldı.

Hem kendi başına hem de bir ekip içinde bir çok yarışmaya katıldı. 2017 Showzone yarışmasında ekibi Satisfunktion ile beraber ikincilik ödülü aldı. İlk defaHiphop 4 Life festivalinde yapılan Dancehall battle’ında birinci oldu (2016). Amsterdam ve Brüksel şehirlerinde yapılan Polefusion festivallerinde yarışmacı olarak sahne aldı.

Dans etmenin iyileştirici gücüne inanıyor. Dansı yalnızca icra etmek yerine onu farklı açılardan ele alıp araştırıryor. Düzenli olarak dans filmleri festivallerini takip ediyor, hatta kendi kısa filmlerini çekiyor. Ayrıca Film ve Drama yüksek lisans tezini, Hiphop kültüründe yapılan Circle ritüelinin dansçıların performansı üzerindeki etkisi üzerine yazdı.

Atölyelerine katıldığı pole, dans veya akrobasi eğitmenlerinin arasında Crazy Kujo, Alex Schukin, Nadia Sharrif, Yvonne Smink, Allegra Bird, Brian Green, Buddha Stretch, Niako Lammare, Mufasa, Poe One, Casper, Ayumi, Thesis, Yan, Lil G, Reveal, Hat Solo, Sonia Sensuafro, Jiggy, Camron Oneshot, Queensy, Laure Courtellemont, Frankie J, Niki Awandee, Jake Impegne, Bruce Ykanji ve Walid gibi ünlü isimler yer almaktadır.