Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Hakkımızda

#exploration #creativemovement #selfcare #bodypositive #honesty #expression

Joy Of Pole

Yıllardır pole ve eğitmenlik yapan iki kardeş olarak stüdyomuzu 2019 yılında küllerimizden tekrar doğarak kurduk. Öncelikli amacımız herkesin kendisini özgür ve güvende hissedebildiği bir öğrenim ve sosyalleşme alanı oluşturmak ve pole dans ve benzeri pratiklerin bizde yarattığı olumlu etkileri başkalarıyla paylaşabilmek. 

Bize göre pole yapmanın bin bir türlü yolu var. Her beden pole yapabilir. Aynı şekilde yapamayabilir, bu da işin güzelliğidir. Bu nedenle grup derslerinde bile kişiye ve amaca özel geri bildirimler ve öneriler veriyoruz. 

Ekibimiz


Gökçe Sevinç Hall (Joy G. Wild)

Kurucu / Eğitmen

Selen Gürmen Sanders

Kurucu / Eğitmen

Eylül Tuğçe Orhan

Eğitmen

Hilal Sibel Pekel

Eğitmen

Work And Pole

Help Desk’te görebileceğiniz stüdyomuzun co-captanları.

İrem

Pazartesi Kaptanı

Damla

Salı Kaptanı

Ela

Perşembe Kaptanı

Gökçe Sevinç Hall

Joy G. Wild

Dans hayatına 5 yaşında bale ile başlayıp, modern dans, jazz dans, hip hop, latin ve experimental tarzlarında kendini ilerletti. Toplamda 27 senedir dans ediyor. Profesyonel performans hayatına 16 yaşında adım atan Gökçe hem Türkiye’de hem de yurt dışında sayısız sahnede dans etti.

2010 yılında sirk sanatları ile tanışıp 2011’de Pole Dans’a başladı. Bu yeni ilgisi onu dünyanın bir çok yerinde kendini geliştirmeye ve endüstrinin en iyilerinden eğitim almaya yöneltti.

2014 ve 2015’te katıldığı 2 uluslararası Pole yarışmasında birincilik ödülü, jüri özel ödülü ve ‘Best Tricks’ ödülünü de aldı.

Anatomi, hareket bilimi ve biomekanik konularındaki araştırmaları yakından takip ediyor. 2016 yılında Parkour eğitmenlik sertifikası, 2017 yılında ise FRC mobilite eğitimini tamamlayıp ‘Mobility Specialist’ ünvanını almaya hak kazandı.

Sertifikalarını almaya hak kazandığı eğitimler arasında; IPSF/ Pole Level 1, Pole Passion/ Beginner & Intermediate Pole, Pole Passion/ Advanced Pole, Apex Training/ Parkour Level 1 ve Functional Anatomy Seminars by Dr. Andreo Spina/ FRC Mobility Coach var.

Türkiye’deki bir çok pole dans eğitmenini yetiştirmesinin yanı sıra yurt dışındaki pole severlerin ve eğitmenlerinin de gelişmesine yardımcı oluyor.


Selen Gürmen Sanders

Dansa 15 yaşında başlayan Selen, bir yıllık bir Jazz dans eğitiminden sonra Hiphop ile ilgilenmeye başladı. Yerli ve yabancı bir çok farklı eğitmenden Hiphop, House, Popping, Vogue, Breaking ve Dancehall workshopları aldı.

2014 yılında pole yapmaya başladı. Kısa zamanda ablası Gökçe’nin vermiş olduğu Teacher Training kursunu bitirerek eğitmenliğe başladı. Pole Passion federasyonundan Beginner ve Intermediate seviyesinin eğitmenlik sertifikalarını aldı.

Hem kendi başına hem ekibi Satisfunktion ile bir çok yarışmaya katıldı. Çeşitli kategorilerde birinci ve ikincilikleri var. Amsterdam ve Brüksel şehirlerinde yapılan Polefusion festivallerine yarışmacı ve koreograf olarak katıldı.

Dans etmenin iyileştirici gücüne inanıyor. Dansı yalnızca icra etmek yerine onu farklı açılardan ele alıp araştırıryor.

Film ve Drama yüksek lisans tezini, Hiphop kültüründe yapılan Circle ritüelinin dansçıların performansı üzerindeki etkisi üzerine yazdı.

Atölyelerine katıldığı pole, dans ve akrobasi eğitmenlerinin arasında Crazy Kujo, Alex Schukin, Nadia Sharrif, Yvonne Smink, Allegra Bird, Brian Green, Buddha Stretch, Niako Lammare, Mufasa, Poe One, Casper, Ayumi, Thesis, Yan, Lil G, Reveal, Hat Solo, Sonia Sensuafro, Jiggy, Camron Oneshot, Queensy, Laure Courtellemont, Frankie J, Niki Awandee, Jake Impegne, Bruce Ykanji ve Walid gibi isimler var.


Eylül Tuğçe Orhan

Hareket formları üzerine aldığı ilk eğitimi 1995 yılında Klasik Rus Balesi ile başlamıştır ve üniversite dönemiyle birlikte Klasik Bale eğitimi 16 yıl sürmüştür.

2004-2005 yılları arasında Temel Modern Dans teknikleri, 2006-2008 yılları arasında Ballroom ve Street Dansları üzerine karma eğitim, 2009-2011 yılları arasında Solo Jazz ve Modern Jazz Dans teknikleri üzerine eğitimler almıştır.

2009-2011 yılları arasında İKSEV ile Mesleki Bale Eğitimini tamamlamış, 2011 Eylül ayında Yıldız Teknik Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Dans Programını kazanmıştır.

Üniversite öncesi, süreci ve sonrasında yurtiçi ve yurtdışı festivallerinde ve atölyelerinde profesyonel dansçı, performans sanatçısı, sahne amiri, organizatör ve koreograf olarak yer almış ve üniversite sürecinde program ve bölüm temsilcisi olarak akademik çalışmalarda bulunmuştur.

Mezuniyet sonrası 2016-2017 yılları arasında Kontroloji sistemi üzerine yoğunlaşmış, Yoga Alliance International’a bağlı okullardan Hatha ve Vinyasa Yoga üzerine eğitimlerini tamamlamıştır.

Eğitmen olarak ilk derslerini Çocuk Müzikalleri Asistanlığı ile 2009 yılında vermeye başlamış, Klasik Bale, Modern Dans, Reformer Kontroloji ve Yoga Stilleri ile eğitmenlik sürecine devam etmiştir.


Hilal Sibel Pekel

In 2008 she started taking her modern and contemporary dance education at the Dans Buluşma.

She continued her training at the Department of Modern Dance in the Faculty of Art and Design at Yıldız Technical University.

Pekel worked as a co-founder for the Young Choreographers Event. She has participated as a dancer in many festivals and events such as iDANS, Sello Pesa & Vaugn Sadie’s work “Inhabitant,” and Grupo Oito – Dance for Sale.

In 2012 Pekel performed in the project, “Deconstructing Frida,” choreographed by Ufuk Şenel. Pekel currently continues her education and works in Istanbul.