Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı
0
0 yorumu

HOLİSTİK CORE RESET

HOLISTIK POSTPARTUM RESET
  • Tanım
  • Müfredat

Doğduğumuz andan itibaren, eğer sağlıklı bir bebek olarak dünyaya geldiysek; içgüdüsel olarak ‘doğru’ nefes alırız, ‘zamanı geldiğinde’ emekleriz, ‘rahat ettiğimiz’ şekilde otururuz. Kimseye bir şey kanıtlamak gibi bir derdimiz yoktur, ta ki çevremizin ve toplumun beklentileri ile karşılaşana kadar. Yaşadığımız travmalar ile sinir sistemimiz başkalaşır, nefesimiz kısıtlanır, hareketimiz özgür olmaktan çıkar ve kalıplara uymaya başlar. İnsan bedeni, adaptasyonu çok iyi başardığı için, yaşadığımız koşullara hep uyum sağlar. Fakat bu uyumu sağlarken ‘kendisi için daha iyi olanı’ değil, ‘hayatta kalmayı mümkün kılan’ı baz alır.

Tam da bu yüzden bedenimiz, yaşam koşullarımız değişmesine rağmen eski alışkanlıkları bırakmakta zorlanabilir. Fabrika ayarlarına dönmesinde, GÜVENLİ ALAN konseptini resetlemesinde biraz yardıma ihtiyacı olabilir. Bu kursta paylaştığım bilgi ve egzersizler, bedeni ve sinir sistemini fabrika ayarlarına geri döndürmeye destek olur.

Bu programı özellikle doğumu zor geçmiş (ki beden ve sinir sistemi için bir travma olabilir bu süreç) ve doğumdan sonra Diastesis Recti (DR) veya PROLAPSE tanısı almış, sezeryan olmuş ama ameliyattan sonra kesilen bölgenin dokuları ile ilgili bir çalışmaya yönlendirilmemiş bedenler için düzenledim.

Kendi doğum hikayemde ve sonrasında karşılaştığım ‘bu bir daha düzelmez/iyileşmez’ tavrını reddettim. Bedenimin kendini iyileştirebilmesine nasıl destek olacağımı araştırdıktan sonra bulduklarımı denedim. Deneyip de işe yaradığını gördüklerimi paylaşmak istedim. Çünkü biz buna değeriz. DR ve prolapse iyileşebilir. Hapşırırken veya zıplarken idrar kaçırarak hayatımıza devam etmek zorunda da değiliz. Bu bilginin yayılmasını ve ihtiyacı olan herkese ulaşmasını niyet ediyorum 🙂