Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Pole4Fun Festivali

Bu sene eğlenmeye doyamadık, bahar gelince hemen yine festivalimizi yapmak istedik. Bu sefer yarışmalı olsun, dileyen katılabilsin istedik. Hem koreografi yapmayı sevenlere hem de ben o kadar hazırlanamam, kombolarım var doğaçlama akarım diyenlere özel kategoriler açtık.

ALL STYLES POLE KOREO YARIŞMASI

Bu yarışma kategorisi koregrafi hazırlamayı sevenler için. Kısıtlı zamanımızdan ötürü sadece ilk başvuran 8 kişi yarışmaya girmeye hak kazanacak ve hazırladıkları performansları 14 Mayıs Cumartesi etkinlik gününde sahneye taşıyacaklar. İzleyen jürilerimiz belli bir puanlama sisteminde onlara puanlarını verecek. Performansların sonunda puanlar toplanıp kazanan belli olacak.

Kurallar :

Kıyafet : Dilediğiniz gibi. Pleaser, çorap, spor ayakkabı, çıplak ayakkabı… Tabii ki legal olmak önemli bir sınır. Onun dışında biz çok kısıtlama sevmiyoruz bilirsiniz.
Süre : Performans min 2dk, max 3 dk olmak zorunda. Bir kaç saniye az veya çok tabii ki olabilir.
Şarkı : Her şey olabilir. Bize şarkısını ilk yazan onu rezerve etmiş olur.
Prop : Dilediğiniz prop’u kullanabilirsiniz. Elektronik aletlerimize su fışkırtmak, pole’u veya yeri kayganlaştıracak veya ekstra temizlik gerektirecek şeyler kullanmak yok. Mesela konfeti, boya, sim veya yüzlerce fake para (para gerçekse saçın biz toplarız).

POLE BATTLE YARIŞMASI

Bu yarışma kategorisi doğaçlama yapmayı sevenlere. Festivalimizin ilk yılında yaptığımız konsept, bizim favorimiz. Bu nedenle her Pole Battle kategorisini 4 kişi ile sınırlı tutarak yeniden yapmaya karar verdik. Karşılıklı olarak sahneyi paylaşmaya, hem kendi seçtiğiniz şarkıya hem de ilk defa duyacağınız bir şarkıya sırayla doğaçlama yaparak kapışmaya hazır mısınız? Hangi kategoriden katılacağınızı bilemiyorsanız bize ulaşıp sorabilirsiniz. Kıyafet her zamanki gibi serbest.

1) Bir arkadaşa bakıp çıkacaktım
Pole yapmayı bilmeyenlere özel. Pole’u bilindik pole dans teknikleri dışında nasıl kullanabilir ve onu bir performans aracına dönüştürebilirsiniz? Pole ile ve seyirci ile iletişim çok önemli. Bu kategoriye ister önceden kaydolup kendi şarkılarınızla katılabilir, ister son dakikada gaza gelip etkinlik alanında isim yazdırarak DJ’imizin sizin için seçeceği şarkılarda hünerlerinizi gösterebilirsiniz.

2) Yeniyim
Pole’u bir yıldan az veya bir yıla yakın yapıyorsanız tam yerindesiniz. Çok tırmanamıyor olabilirsiniz. Ters de dönemiyor olabilirsiniz. Ama bu ışığınızın sahneyi parlatamayacağı anlamına gelmez.

3) Deneyimliyim
Ya 1 yıldan uzun zamandır yapıyor ve ters duruşlarda rahatça takılabiliyorsunuz ya da eğitmensiniz. Trick’leriniz ileri seviye ve yükseklere çıkmaktan rahatsız olmuyorsunuz. O halde bu kategori tam size göre.