Sevinç Gürmen

– Master Trainer –

Joy Of Pole Stüdyosu Kurucusu ve ortağı

Dans hayatına 5 yaşında bale ile başlayıp, modern dans, jazz dans, hip hop, latin ve experimental tarzlarında kendini ilerletti, toplamda 27 senedir dans ediyor. Profesyonel performansçı hayatına 16 yaşında başlayan Sevinç, hem Türkiye’de hem de yurt dışında sayısız gösterilerde dans etti.

2010 yılında sirk sanatları ile tanışıp 2011’de Pole Dans’a başladı. Bu yeni ilgisi onu dünyanın bir çok yerinde kendini geliştirmeye ve endüstrinin en iyilerinden eğitim almaya yöneltti. Stüdyosunda çalışan bütün eğitmenleri yetiştirmesi yetmiyormuş gibi, yurt dışındaki stüdyo eğitmenlerinin de kendini geliştirmesine yardımcı oluyor.

Anatomi, hareket bilimi ve biomekanik konularındaki araştırmaları yakından takip ediyor. 2016 yılında Parkour eğitmenlik sertifikası, 2017 yılında ise FRC mobilite eğitimini tamamlayıp ‘Mobility Specialist’ ünvanını almaya hak kazandı.

2014 ve 2015’te katıldığı 2 uluslararası Pole yarışmasında (Pole Fusion – Amsterdam ve Pole Fusion – Belçika) yaptığı performansla birincilik ödülünü kazandı. Bunun yanı sıra ilk yarışmasında (2014, Pole Fusion – Amsterdam) jüri özel ödülü ve ‘Best Tricks’ ödüllerinin de sahibi oldu.

Değişik hareket tarzı, araştırmacı kişiliği ve kazandığı ödülleri ile Pole Dünyasının tanınan ve sevilen isimlerinden biri olan Sevinç Gürmen Hall (Joy G. Wild) aynı zamanda da Türkiye’nin ilk Pole stüdyosu WOW CLASSES‘ın kurucu ortaklarından biri oldu.

“Burada hepimiz deliyiz.”

– Çılgın Şapkacı (Alice Harikalar Diyarında)

My Story

Hi there, until I figure how not to sound arrogant, while writing about myself, here is some fun facts about me:

  • I am a delusional optimist

  • Have been teaching people how to move since 2002

  • My passion in life is to learn and research, I am a major geek

  • I like to collect skills

  • My celebrity crush is Tesla, I love science

  • I love sharing everything I know with whoever wants to learn

  • I am neuroatypical (this is a scientific way to say: I am weird)

  • My sister is my soulmate

For more post and info about me you can check out MY PERSONAL BLOG.