Selen Gürmen Sanders

Joy Of Pole Stüdyosu Kurucusu ve Ortağı

Dans hayatına 15 yaşında başlayan Selen, bir yıllık bir Jazz dans eğitiminden sonra Hiphop ile ilgilenmeye başladı. Yerli ve yabancı bir çok farklı eğitmenden Hiphop, Breaking,  House, Popping, Vogue ve Dancehall workshopları aldı. Ayrıca Salsa, Bachata ve Tango gibi eşli yapılan danslarda da kendisini geliştirdi. 

Pole Dans ile 2014 yılında tanıştı. Ablası Sevinç Gürmen Hall’ ın vermiş olduğu Teacher Training kursunu başarıyla bitirerek orada eğitmen oldu. Daha sonra Pole Passion Beginner ve Intermediate seviyesinin eğitmenlik sertifikalarını da aldı.

Hem kendi başına hem de bir ekip içinde bir çok yarışmaya katıldı. 2017 Showzone yarışmasında ekibi Satisfunktion ile beraber ikincilik ödülü aldı. Amsterdam ve Brüksel şehirlerinde yapılan Polefusion festivallerinde yarışmacı olarak sahne aldı.

Kadir Has Üniversitesi’nde burslu olarak okuduğu Film ve Drama Yüksek Lisans Bölümü tezini “Hiphop kültüründe yapılan Circle ritüelinin dansçıların performansı üzerindeki etkisi” üzerine yazdı.

2008 yılında TDSF’nin düzenlediği dans yarışmasında Freestyle kategorisinde solo birincisi oldu ve grup kategorisinde de ikinciliğe yerleşti. İzmir Hip Hop 4 Life etkinliğinde Dancehall Battle (2016 ) ve İstanbul Street Dans Festivali etkinliğinde Dancehall Duo Battle (2018) birinciliği var.

Atölyelerine katıldığı pole, dans veya akrobasi eğitmenlerinin arasında Crazy Kujo, Alex Schukin, Nadia Sharrif, Yvonne Smink, Allegra Bird, Brian Green, Buddha Stretch, Niako Lammare, Mufasa, Poe One, Casper, Ayumi, Thesis, Yan, Lil G, Reveal, Hat Solo, Sonia Sensuafro, Jiggy, Camron Oneshot, Queensy, Laure Courtellemont, Frankie J, Niki Awandee, Jake Impegne, Bruce Ykanji ve Walid gibi ünlü isimler yer almaktadır.

“Başkalarıyla paylaşılmayan zenginlikler insanı mahvediyordu.”

– Momo